Emmy-nominasjonene 2015

  • 17.07.2015 kl.23:13 i Prisutdelinger
  • 6 kommentarer

Torsdag ble Primetime Emmy- nominasjonene annonsert. Game of Thrones ligger best an til å vinne, med sine 24 nominasjoner. Serien skal blant annet konkurrere om Beste mannlige birolle, Beste kvinnelige birolle, Beste dramaserie. American Horror Story, Mad Men, House of Cards, og Transparent fikk også mange nominasjoner.

The 67th Emmy Awards vil finne sted 20. september, og blir sendt på FOX i USA. Årets vert er Andy Samberg.

Les hele listen over de nominerte nedenfor: (hentet fra VIDEOMAGASINET)

BESTE DRAMASERIE:

Better Call Saul

Downton Abbey

Game of Thrones

Homeland

House of Cards

Mad Men

Orange is the New Black

BESTE KOMISERIE:

Louie

Modern Family

Parks and Recreation

Silicon Valley

Transparent

Unbreakable Kimmy Schmidt

Veep

BESTE MANNLIGE SKUESPILLER, DRAMA:

Bob Odenkirk, Better Call Saul

Kyle Chandler, Bloodline

Kevin Spacey, House of Card

Jon Hamm, Mad Men

Jeff Daniels, The Newsroom

Liev Schreiber, Ray Donovan

BESTE KVINNELIG SKUESPILLER, DRAMA:

Taraji P. Henson, Empire

Claire Danes, Homeland

Viola Davis, How to Get Away with Murder

Tatiana Maslany, Orphan Black

Elisabeth Moss, Mad Men

Robin Wright, ?House of Cards

BESTE MANNLIG SKUESPILLER I MINISERIE ELLER FILM:

Timothy Hutton, American Crime

Ricky Gervais, Derek Special

Adrien Brody, Houdini

David Oyelowo, Nightingale

Richard Jenkins, Olive Kitteridge

Mark Rylance, Wolf Hall

BESTE KVINNELIG SKUESPILLER I MINISERIE ELLER FILM: 

Felicity Huffman, American Crime

Jessica Lange, American Horror Story

Queen Latifah, Bessie

Maggie Gyllenhaal, The Honorable Woman

Frances McDormand, Olive Kitteridge

Emma Thompson, Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street

BESTE MANNLIG SKUESPILLER, KOMEDIE:

Anthony Anderson, black-ish

Matt LeBlanc, Episodes

Don Cheadle, House of Lies

Will Forte, The Last Man On Earth

Louis C.K., Louie

William H. Macy, Shameless

Jeffrey Tambor, Transparent

BESTE KVINNELIG SKUESPILLER, KOMEDIE:

Lisa Kudrow, The Comeback

Lily Tomlin, Grace And Frankie

Amy Schumer, Inside Amy Schumer

Edie Falco, Nurse Jackie

Amy Poehler, Parks And Recreation

Julia Louis-Dreyfus, Veep

BESTE KONKURRANSEBASERTE REALITYSERIE: 

The Amazing Race

Dancing With The Stars

Project Runway

So You Think You Can Dance

Top Chef

The Voice

BESTE VARIETÉSERIE: 

The Colbert Report

The Daily Show With Jon Stewart

Jimmy Kimmel Live

Last Week Tonight With John Oliver

Late Show With David Letterman

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

BESTE MINISERIE:

American Crime

American Horror Story: Freak Show

The Honorable Woman

Olive Kitteridge

Wolf Hall

BESTE VARIETÉ SKETSJ-SERIE

Drunk History

Inside Amy Schumer

Key & Peele

Portlandia

Saturday Night Live

BESTE TV-FILM:

Agatha Christie's Poirot: Curtain, Poirot's Last Case

Bessie

Grace of Monaco

Hello Ladies: The Movie

Killing Jesus

Nightingale

BESTE MANNLIG BIROLLE, DRAMA:

Jonathan Banks, Better Call Saul

Ben Mendelsohn, Bloodline

Jim Carter, Downton Abbey

Peter Dinklage, Game Of Thrones

Alan Cumming, The Good Wife

Michael Kelly, House Of Cards

BESTE KVINNELIG BIROLLE: 

Joanne Froggatt, Downton Abbey

Lena Headey, Game Of Thrones

Emilia Clarke, Game Of Thrones

Christine Baranski, The Good Wife

Christina Hendricks, Mad Men

Uzo Aduba, Orange Is The New Black

BESTE MANNLIG GJESTEROLLE, DRAMA

Alan Alda, The Blacklist

Michael J. Fox, The Good Wife

F. Murray Abraham, Homeland

Reg E. Cathey, House of Cards

Beau Bridges, Masters Of Sex

Pablo Schreiber, Orange Is The New Black

BESTE KVINNELIG GJESTEROLLE, DRAMA

Margo Martindale, The Americans

Diana Rigg, Game of Thrones

Rachel Brosnahan, House Of Cards

Cicely Tyson, How To Get Away With Murder

Allison Janney, Masters Of Sex

Khandi Alexander, Scandal

BESTE MANNLIG BIROLLE, KOMEDIE:

Andre Braugher, Brooklyn Nine-Nine

Adam Driver, Girls

Keegan-Michael Key, Key & Peele

Ty Burrell, Modern Family

Tituss Burgess, Unbreakable Kimmy Schmidt

Tony Hale, Veep

BESTE KVINNELIG BIROLLE, KOMEDIE:

Mayim Bialik, The Big Bang Theory

Niecy Nash, Getting On

Julie Bowen, Modern Family

Allison Janney, Mom

Kate McKinnon Saturday Night Live

Gaby Hoffmann, Transparent

Jane Krakowski, Unbreakable Kimmy Schmidt

Anna Chlumsky, Veep

BESTE MANNLIGE GJESTEROLLE, KOMEDIE:

Mel Brooks, The Comedians

Paul Giamatti, Inside Amy Schumer

Bill Hader, Saturday Night Live

Louis C.K., Saturday Night Live

Bradley Whitford, Transparent

Jon Hamm, Unbreakable Kimmy Schmidt

BESTE KVINNLIG GJESTEROLLE, KOMEDIE:

Christine Baranski, The Big Bang Theory

Gaby Hoffmann, Girls

Pamela Adlon, Louie

Elizabeth Banks, Modern Family

Joan Cusack, Shameless

Tina Fey, Unbreakable Kimmy Schmidt

BESTE MANNLIG BIROLLE I MINISERIE ELLER FILM:

Richard Cabral, American Crime

Denis O'Hare, American Horror Story: Freak Show

Finn Wittrock, American Horror Story: Freak Show

Michael Kenneth Williams, Bessie

Bill Murray, Olive Kitteridge

Damian Lewis, Wolf Hall

BESTE KVINNLIGE BIROLLE I MINISERIE ELLER FILM:

Regina King, American Crime

Sarah Paulson, American Horror Story: Freak Show

Angela Bassett, American Horror Story: Freak Show

Kathy Bates, American Horror Story: Freak Show

Mo?Nique, Bessie

Zoe Kazan, Olive Kitteridge

BESTE MANUSFORFATTER FOR DRAMASERIE:

Joshua Brand for The Americans, Do Mail Robots Dream Of Electric Sheep from FX Networks, Fox 21 Television Studios and FX Productions

Gordon Smith for Better Call Saul, Five-O from AMC, Sony Pictures Television and Gran Via Productions

David Benioff and D.B. Weiss for Game Of Thrones, Mother's Mercy from HBO, HBO Entertainment in association with Bighead, Littlehead, Television 360, Startling Television and Generator Productions

Semi Chellas and Matthew Weiner for Mad Men, Lost Horizon from AMC, Lionsgate Television and UROK Productions

Matthew Weiner for Mad Men, Person To Person from AMC, Lionsgate Television and UROK Productions

BESTE REGI FOR DRAMASERIE:

Tim Van Patten for Boardwalk Empire, Eldorado from HBO, HBO Entertainment in association with Leverage, Closest to the Hole Productions, Sikelia Productions and Cold Front Productions

David Nutter for Game Of Thrones, Mother?s Mercy from HBO, HBO Entertainment in association with Bighead, Littlehead, Television 360, Startling Television and Generator Productions

Jeremy Podeswa for Game Of Thrones, Unbowed, Unbent, Unbroken from HBO, HBO Entertainment in association with Bighead, Littlehead, Television 360, Startling Television and Generator Productions

Lesli Linka Glatter for Homeland, From A To B And Back Again from Showtime, SHOWTIME Presents, Fox 21, Teakwood Lane Productions, Cherry Pie Productions and Keshet

Steven Soderbergh for The Knick, Method And Madness from Cinemax, Cinemax Entertainment in association with Ambeg Screen Products, Anonymous Content and Extension 765

BESTE MANUSFORFATTER FOR KOMEDIE:

David Crane and Jeffrey Klarik for Episodes, Episode 409″ from Showtime, SHOWTIME Presents, Hat Trick Productions and Crane Klarik Productions

Will Forte for The Last Man On Earth, Alive In Tucson? (Pilot) from FOX and 20th Century Fox Television

Louis C.K. for Louie, Bobby?s House from FX Networks, Pig Newton, Inc. and FX Productions

Alec Berg for Silicon Valley, Two Days Of The Condor? from HBO, HBO Entertainment in association with

Judgemental Films, Alec Berg, Altschuler Krinsky Works and 3 Arts Entertainment

Jill Soloway for Transparent, Pilot from Amazon Instant Video and Amazon Studios

Simon Blackwell, Armando Iannucci and Tony Roche for Veep, Election Night from HBO, HBO Entertainment in association with Dundee Productions

BESTE REGI FOR KOMEDIE:

Phil Lord and Christopher Miller for The Last Man On Earth, Alive In Tucson (Pilot) from FOX and 20th Century Fox Television

Louis C.K. for Louie, Sleepover from FX Networks, Pig Newton, Inc. and FX Productions

Mike Judge for Silicon Valley, Sand Hill Shuffle from HBO, HBO Entertainment in association with Judgemental Films, Alec Berg, Altschuler Krinsky Works and 3 Arts Entertainment

Jill Soloway for Transparent, Best New Girl from Amazon Instant Video and Amazon Studios

Armando Iannucci for Veep, Testimony from HBO, HBO Entertainment in association with Dundee Productions

BESTE MANUSFORFATTER FOR MINISERIE, FILM ELLER "DRAMATIC SPECIAL":

John Ridley for American Crime, Episode One from ABC and ABC Studios

Dee Rees, Christopher Cleveland, Bettina Gilois and Horton Foote for Bessie from HBO, HBO Films in association with Flavor Unit Entertainment and the Zanuck Company

Stephen Merchant, Gene Stupnitsky and Lee Eisenberg for Hello Ladies: The Movie from HBO, HBO Entertainment in association with Four Eyes Entertainment, Quantity Entertainment and ABC Studios

Hugo Blick for The Honorable Woman from SundanceTV, Drama Republic and Eight Rooks Productions for BBC TWO, co-produced by SundanceTV

Jane Anderson or Olive Kitteridge from HBO, HBO Miniseries in association with Playtone

Peter Straughan for Wolf Hall from PBS, A Playground Entertainment and Company Pictures Production for BBC and MASTERPIECE in association with BBC Worldwide, Altus Media and Prescience

BESTE REGI FOR MINISERIE, FILM ELLER "DRAMATIC SPECIAL":

Ryan Murphy for American Horror Story: Freak Show from Monsters Among Us, FX Networks and 20th Century Fox

Dee Rees for Bessie from HBO, HBO Films in association with Flavor Unit Entertainment and the Zanuck Company

Hugo Blick for The Honorable Woman from SundanceTV, Drama Republic and Eight Rooks Productions for BBC TWO, co-produced by SundanceTV

Uli Edel for Houdini from HISTORY, Lionsgate Television and A+E Studios for History

Tom Shankland for The Missing from Starz, New Pictures & Company Pictures in association with Two Brothers Pictures, Playground Entertainment & the BBC

Lisa Cholodenko for Olive Kitteridge from HBO, HBO Miniseries in association with Playtone

Peter Kosminsky for Wolf Hall from PBS, A Playground Entertainment and Company Pictures Production for BBC and MASTERPIECE in association with BBC Worldwide, Altus Media and Prescience

BESTE VERT I REALITY- ELLER REALITY-KONKURRANSEPROGRAM:

Tom Bergeron, Dancing with the Stars

Jane Lynch, Hollywood Game Night

Heidi Klum, Tim Gunn, Project Runway

Cat Deeley, So You Think You Can Dance

Anthony Bourdain, The Taste

BESTE STRUKTURERT REALITY-PROGRAM

Antiques Roadshow

Diners, Drive-Ins and Dives

MythBusters

Property Brothers

Shark Tank

Undercover Boss

BESTE USTRUKTURERT REALITY-PROGRAM:

Alaska: The Last Frontier

Deadliest Catch

Intervention

Million Dollar Listing New York

Naked And Afraid

Wahlburgers

BESTE VARIETÉ-SPESIAL:

Bill Maher: Live From D.C.

The Kennedy Center Honors

Mel Brooks Live At The Geffen

The Saturday Night Live 40th Anniversary Special

Tony Bennett & Lady Gaga: Cheek To Cheek LIVE!

BESTE MANUS FOR VARIETÉ-PROGRAM:

The Colbert Report

The Daily Show With Jon Stewart

Inside Amy Schumer

Key & Peele

Last Week Tonight With John Oliver

BESTE MANUS FOR VARIETÉ-SPECIAL:

The 72nd Annual Golden Globe Awards

Key & Peele Super Bowl Special

Louis C.K.: Live At The Comedy Store

Mel Brooks Live At The Geffen

The Saturday Night Live 40th Anniversary Special

BESTE REGI FOR VARITÉ-SERIE

James Hoskinson for The Colbert Report, Show 11040″ from Comedy Central, Hello Doggie, Inc. with Busboy Productions and Spartina Productions

Chuck O?Neil for The Daily Show With Jon Stewart, Show 20103″ from Comedy Central, Central Productions

Amy Schumer and Ryan McFaul for Inside Amy Schumer, 12 Angry Men Inside Amy Schumer from Comedy Central and Jax Media

Jerry Foley for Late Show With David Letterman, Show 4214″ from CBS and Worldwide Pants Inc.

Dave Diomedi for The Tonight Show Starring Jimmy Fallon, Show 203″ from NBC, Universal Television and Broadway

BESTE REGI FOR VARIETÉ-SPESIAL:

Natalie Johns for Annie Lennox: Nostalgia Live In Concert from PBS, A Tricycle Logic Production in association with Blue Note Records and THIRTEEN Productions LLC for WNET

Louis J. Horvitz for The Kennedy Center Honors from CBS and The Stevens Company

Hamish Hamilton for The Oscars from ABC and The Academy of Motion Picture Arts and Sciences

Don Roy King for The Saturday Night Live 40th Anniversary Special from NBC, SNL Studios in association with Universal Television and Broadway Video

Glenn Weiss for 68th Annual Tony Awards from CBS and White Cherry Entertainment

BEST SPECIAL CLASS PROGRAM:

Beyoncé And Jay Z On The Run

The 72nd Annual Golden Globe Awards

The Oscars

Sweeney Todd: The Demon Barber Of Fleet Street

68th Annual Tony Awards

SHORT-FORM LIVE-ACTION ENTERTAINMENT PROGRAM:

Between Two Ferns With Zach Galifianakis: Brad Pitt

Billy On The Street With First Lady Michelle Obama, Big Bird And Elena!!!

Childrens Hospital

Key & Peele Presents Van And Mike: The Ascension

Super Bowl XLIX Halftime Show Starring Katy Perry

BESTE KORTFORMAT IKKE-FIKSJONSPROGRAM. 

American Horror Story: Extra-Ordinary Artists

Parks And Recreation: Behind The Final Season

30 For 30 Shorts

Transparent: This is Me

A Tribute To Mel Brooks

BESTE INTERAKTIVE PROGRAM: 

@midnight With Chris Hardwick

Last Week Tonight With John Oliver

Saturday Night Live: SNL40″

Talking Dead

The Tonight Show Starring Jimmy Fallon

BESTE BARNEPROGRAM: 

Alan Alda And The Actor Within You: A YoungArts Masterclass

Degrassi

Dog With A Blog

Girl Meets World

Nick News With Linda Ellerbee: Coming Out

BESTE NARRATØR

Neil deGrasse Tyson for Hubble?s Cosmic Journey

Anthony Mendez for Jane The Virgin

Miranda Richardson for Operation Orangutan

Peter Coyote for The Roosevelts: An Intimate History

Henry Strozier for Too Cute!

BESTE DOKUMENTAR ELLER IKKE-FIKSJONSSPESIAL.

The Case Against 8″

Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief

Kurt Cobain: Montage Of Heck

Sinatra: All Or Nothing At All

Virunga

BESTE DOKUMENTAR ELLER IKKE-FIKSJONSSERIE: 

American Masters

Cancer: The Emperor Of All Maladies

The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst

The Roosevelts: An Intimate History

The Sixties

INFORMASJONSSERIE ELLER -SPESIAL:

Anthony Bourdain Parts Unknown

Foo Fighters: Sonic Highways

Inside The Actors Studio

StarTalk With Neil deGrasse Tyson

Vice

EKSEPSJONELL UTØVELSE I DOKUMENTARISK FILMSKAPING:

Citizenfour

The Great Invisible

Hot Girls Wanted

EKSEPSJONELLT MANUS FOR IKKE-FIKSJONSPROGRAMMER:

Anthony Bourdain for Anthony Bourdain Parts Unknown from CNN, Zero Point Zero Production, Inc.

Alex Gibney for Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief from HBO, HBO Documentary Films in association with Sky Atlantic and Jigsaw Productions

Brett Morgen for Kurt Cobain: Montage Of Heck from HBO, HBO Documentary Films in association with Universal Pictures, Public Road Productions and The End of Music

Mark Bailey and Keven McAlester for Last Days In Vietnam (American Experience) from PBS, A Moxie Firecracker Production for American Experience

Geoffrey C. Ward for The Roosevelts: An Intimate History Episode 5: The Rising Road (1933-1939) from PBS, Florentine Films

EKSEPSJONELL REGI FOR IKKE-FIKSJONSPROGRAM:

Laura Poitras for Citizenfour from HBO, Radius presents a Praxis Films production in association with Participant Media, HBO Documentary Films in co-production with Bertha, BRITDOC Circle, Channel4, NDR, and BR

Dave Grohl for Foo Fighters: Sonic Highways from HBO, HBO Entertainment in association with Roswell Films, Therapy Content, Diamond Docs and Worldwide Pants Inc.

Alex Gibney for Going Clear: Scientology And The Prison Of Belief from HBO, HBO Documentary Films in association with Sky Atlantic and Jigsaw Productions

Andrew Jarecki for The Jinx: The Life And Deaths Of Robert Durst Chapter 2: Poor Little Rich Boy from HBO, HBO Documentary Films in association with Good Things Acquisition Company

Brett Morgen for Kurt Cobain: Montage Of Heck from HBO, HBO Documentary Films in association with Universal Pictures, Public Road Productions and The End of Music

EKSEPSJONELLT ANIMERT PROGRAM

Archer

Bob?s Burgers

Over The Garden Wall

The Simpsons

South Park

EKSEPSJONELLT KORTFORMAT ANIMERT PROGRAM

Adventure Time

Disney Mickey Mouse

Regular Show

Robot Chicken

Steven Universe

Wander Over Yonder

EKSEPSJONELL KARAKTER VOICE-OVERPRESTASJON: 

John Roberts for Bob?s Burgers Eat, Spray, Linda

Seth MacFarlane for Family Guy Our Idiot Brian

Seth Green for Robot Chicken Victoria?s Secret Of Nimph

Dan Castellaneta for The Simpsons Bart?s New Friend

Tress MacNeille for The Simpsons My Fare Lady

Hank Azaria for The Simpsons The Princess Guide

6 kommentarer

Danuta

18.07.2015 kl.01:02

Blir spennende å se hvem som tar med seg flest hjem :) Har du noen favoritter?

Stina Ueland

18.07.2015 kl.12:36

Danuta: Jeg har jo det :) Har ikke satt meg inn i alle kategoriene, og jeg har heller ikke sett alt av det nominerte. Men jeg håper på en Emmy til Amy Poehler for Parks and Recration, det hadde hun virkelig fortjent! Jeg håper også på en pris til samme serie for beste komiserie. Og det hadde vært gøy å sett Game of Thrones få et par priser, spesielt om Peter Dinklage hadde fått prisen for beste mannlige birolle i en dramaserie :) Jessica Lange fortjener også en Emmy for hennes prestasjon i American Horror Story: Freak Show.

Tor

18.07.2015 kl.13:44

Jeg er overrasket over fraværet av nominasjoner til Jane the Virgin. Gina Rodriguez vant jo tross alt en Golden Globe for skildringen hennes i serien. Synes også Emmy Rossum fortjener en nominasjon for Shameless, ellers er jeg enig med deg i både Amy Poehler og Peter Dinklage.

Stina Ueland

18.07.2015 kl.14:01

Tor: Ja, jeg ble litt overrasket over mangelen på nominasjoner til Jane the Virgin jeg også. Har fremdeles ikke sett den serien, men har hørt veldig mye bra om den.

Knut

19.07.2015 kl.09:29

Hei, tenkte jeg bare skulle komme med litt konstruktiv kritikk på dette innlegget her :) Altså bare mine tanker, ikke noe mer.. :p

Man kan se at dette er en ren "copy-paste" liste, koopiert rett fra nettsiden til noen andre.. Blir tydelig når alle spesialtegn blir byttet ut med ?, for eksempel i titler som har apostrof eller med " foran og bak. Skjønner at det er en laaaang liste og at du ikke vil skrive alt selv, men man får litt mer følelsen av at du vil bruke tid på å få bloggen bra hvis du gjør det selv.

Og jeg hadde heller ikke tatt med hele listen, blir veeeldig mye å gå gjennom. Fokuser heller på hovedkategoriene ( beste regi, skuespiller, serie osv ) og heller legg ut link til hele listen, så kan de som er hard-core film/serie geeks gå inn å se der. Noen bilder hadde også gjort lesingen mer behaglig.

Som sagt, dette er bare mine tanker..hadde en filmblogg noen år tilbake og lærte meg noen tips :) Og hadde du brukt en overskrift som f.eks ".....og de nominerte er!" eller "Hvem trur dere vinner...?" så hadde kanskje flere kommet inn, det er ganske ungt miljø her inne på blogg.no, ikke helt sikker på at alle vet hva en Emmy er (sorry hvis jeg er frekk mot noen nå) :P

Men jeg er veldig glad i film, og kommer til å lese mer på bloggen din :)

Knut :)

Stina Ueland

19.07.2015 kl.10:15

Knut: takk for tilbakemeldingen. Ja, nominasjonene har jeg tatt fra en annen side, ettersom jeg naturlig nok ikke ville skrive inn alt på nytt, det er jo en veldig lang liste (og det var et bevisst valg å ta med alle prisene). Jeg har lagt merke til "?" tegnene, men har ikke hatt tilgang til pc de siste dagene, og å endre på dette vil ta mye arbeid og veldig lang tid uten en pc tilgjengelig (skriver dette på mobil). Det skal fikses på senere i dag :) Blogg.no er et bloggsamfunn med mange unge folk, det er jeg klar over, men jeg er ingen fan av såkalte clickbait-overskrifter, for der trekker som regel bare 14 år gamle jenter som fyller opp kommentarfeltet med "ååh så fin blogg, besøk min blogg, ha en fin dag" osv. Det er jeg blitt ganske så lei av etter nesten ett år med denne bloggen, og jeg føler at de "vanlige og kjedelige" overskriftene trekker den type lesere jeg ønsker å ha ;) Om du ser på Prisutdelings-kategorien på bloggen kan du se at jeg har også skrevet om mer kjente prisutdelinger som Golden Globes og The Academy Awards. Akkuratt dette innlegget er nok til glede for de mer "geeky" leserne mine. Noen innlegg legger jeg naturlig nok ikke like mye tid i, slik er det bare. Som med Oscaren, har jeg planer om og etterhvert komme med et mer utvidet Emmy-innlegg der jeg skriver om hvem jeg håper vinner, kanskje dette vil falle mer i smak. Stina

Skriv en ny kommentar

Stina Ueland

Stina Ueland

23, Trondheim

Studerer master i filmvitenskap på NTNU. Ser altfor mye film og serier. Filmanmelder og journalist for KINOMAGASINET. Kontakt:stinaueland@gmail.com

Kategorier

Arkiv

hits